Modernizace


Severní Korea se čas od času pyšní moderními přírůstky do své zkostnatělé země. 

Moderní technologie

KLDR je velmi zaostalou a dobrovolně uzavřenou zemí, přesto roku 2002 spustila vlastní intranet zvaný Kwangmyonga některé vládní agentury mají dokonce vlastní webové stránky.
Počítače jsou zde však pro průměrného dělníka příliš drahé a jejich vlastnictví vyžaduje povolení vlády.

V roce 2013 režim vyvinul smartphone jménem Arirang. Jméno získal po slavné severokorejské spartakiádě. pracuje s operačním systémem Android a dává uživateli k dispozici dotykový displej a fotoaparát s vysokým rozlišením. Arirang je sice prezentován jako severokorejská technologie, analytici se nicméně shodují na tom, že je v největší pravděpodobností vyráběn v Číně. 

Fast food

Před 7 lety vznikl v KLDR první fast food. V rychlém občerstvení Samtaeseong personál zaučují zaměstnanci jedné singapurské společnosti. Kromě obdoby hamburgeru nabízí restaurace nakládané zelí kimči nebo vafle a točené pivo. V budoucnu by měly na jídelním lístku přibýt ještě croissanty nebo hotdogy.

Internetový obchod

Roku 2015 Severokorejská vláda oficiálně spustila první internetový obchod. Státem provozované stránky se jmenují Okryu a nabízejí škálu produktů, včetně potravin a léků. K prodeji jsou samozřejmě jen severokorejské produkty. 

Obchodní centrum Changgwang

Obchodní centrum vybudované pod péčí Kim Čong-una se skládá z jednoho podzemního prostoru a 5 pater o celkové rozloze 7200 metrů čtverečních, má více jak 20 druhů speciálních oddělení, místo pro konference i vědecko-technické prostory.  

Mrakodrapy

Severní Korea staví čtvrť s mrakodrapy. Hotovo by mělo být do konce roku 2017. Nejvyšší budova severokorejského Manhattanu bude mít 70 pater.V budovách bude přes 3000 klimatizovaných bytů, obyvatelé budou mít k dispozici také jesle, školku, prádelnu, poštu a další služby.