Doprava


Letecky

Jednou z leteckých společností, létajících do Pchjongjangu je Air Koryo. Cena dopravy se pohybuje okolo 30 000,- až 40 000,- Ubytování, strava a průvodce musí být zaplaceny a zařízeny předem.

Samostatnou letenku využijete v případě, že jedete do KLDR studovat (pobyt zajišťuje univerzita / studijní organizace), nebo pracovat. Pro turisty nabízí dopravu a pobyt české či zahraniční cestovní kanceláře.

České CK

V ČR je několik cestovních kanceláří (China tours, Eso travel, Nomad), které organizují zájezdy do Severní Koreje. Ceny se pohybují okolo 80 000,- za 10 dnů. Cena zahrnuje zpáteční letenku Praha – Peking, zpáteční letenku nebo vlak do Pchjongjangu, ubytování, stravu, průvodce a místního průvodce. V ceně není zahrnuto vízum do Číny a KLDR.

Zahraniční CK

Je možné se také vydat se zahraniční cestovní kanceláří, ale ceny se v přepočtu o moc neliší.

Severokorejská cestovní kancelář Koryo tours nabízí jak skupinové, tak individuální zájezdy.

11 denní individuální zájezd vyjde na cca 4150 euro, 4 denní skupinový zájezd pak vyjde na 990 euro.

Cena u obou zahrnuje zpáteční letenku Peking – Pchjongjang, ubytování, průvodce, stravu a vstupy. Nezahrnuje víza do KLDR a pro české turisty dopravu do Pekingu.

Britská cestovní kancelář Lupine travel má za stejných podmínek v nabídce 5, nebo 7 denní zájezd v hodnotě £599 až £1055. Cena se liší podle poštu osob ve skupině a počtu dní.

Zřídka využívaná je možnost po moři / po silici z Čínského města Dandong do severokorejského Sinuiju.

Vlakem

Vlakem se dá dostat do Pchjongjangu z Pekingu. Cesta trvá přibližně 23 hodin a stojí mezi 800 a 1500 CNY, podle toho, jestli jde o hard sleeper nebo soft sleeper. 

České CK: China tours, Eso travel, Nomad

Severokorejská CK: Koryo tours

Zahraniční CK: Lupine travel, Regent holidays, North Korea travel

Jak se nejlépe dopravovat

Turisté se v zemi nemohou svobodně pohybovat. Veškerý pohyb je organizován soukromým autobusem s přiděleným průvodcem, který umí česky.